عشق واقعی در هنر چیست؟

شبکه های اجتماعی

کلمه عشق در هنر!

یکی از ارزشمند ترین کلمات در هنر الهی عشق هنری است.

هنری که با خداوند عاشق آغاز شده، عاشقی که قبل از خلق تو جهانش چنگی به دلش نمی زد!

اصلا می دانی داستان تو هنرمند چیست و از کجا عشق خدا به تو شروع شده؟

خداوند با قلب هنری اش، و عشق درونی اش کل جهان را در کهکشانی به نام کهکشان هنر، به این عظمت خلق کرد.

 

سطح های بی نهایت را آفرید.

در اوج تاریکی نور را آفرید.

به آن نور سرعت بخشید.

تا هر چه اراده می کند، بصورت تکامل هنری شکل واقعی بگیرید.

میلیاردها کهکشان را در جهانی تاریک و بی انتها آفرید!

 

وقتی به این جهان عظیمش نگاه کرد، همواره قلبش از حس خوب باز نشده بود، خداوند به دنبال یک هنرمند می گشت، تا از این جهان بی کران لذت ببرد و آن را با هنرش گسترش دهد. دوباره اراده کرد و به فکر فرو رفت.

 

جرقه خلق تو در قلب هنرمندانه خداوند شعله ور شد!

بدون هیچ گونه معطلی بر قلب هنری اش نقشه تو را کشید، قلبی که لبریز از عشق تو بود! تا سریع تر قد و قامت تو را ببیند و به تو افتخار کند.

 

خداوند هنرمند عاشق تو شد، لبریز از عشق تو شد، لبریز از اینکه چشمانت را نگاه کند.

آری! چشمان تو صدها برابر از کهکشان بی کران خداوند زیباتر است،نگاه کن به چشمانت و شبکه بی انتها و رنگی آن را ببین که کیستی!

خداوند، با دستان هنرمندش عشق را در قلبت قرار داد، تا هنر بی کران خودت را به جهان نشان دهی.

 

پس از عشق، روح هنرمندانه اش را در تو دمید.

این است راز نهفته خلقت هنرمندانه تو، در جهانی بی کران که نام تو را اشرف مخلوقات قرار داد. تویی که تجهیز شده خلق شدی، تا هنر خدا را و عشقش را در آثارت به نمایش میلیارد ها انسان بگذاری و کسب ثروت کنی.

 

این فایل را در کنار رودخانه برای تو عزیز و هنرمندم آماده کرده ام، که کل احساسم را بر روی قلبت لبریز کنم، در این فایل قوانین عشق در هنر را با زبانی ساده بیان کرده ام.

 

تخته شاسی خودت و بردار.

مدادت رو بردار.

خودت را بردار برو در دل طبیعت.

 

و با خودت عهد ببند، تا زمانی که هدف بزرگ برای خودت انتخاب نکردی، و تا زمانی که خودت رو لبریز از عشق هنر نکردی هرگز برنگردی.

 

وقتی این تمرین رو انجام بدهی، قلبت و عشقت فضایی را خالی می کند، برای ورود هنر بیشتر،انگیزه بیشتر، نیرویی عظیمی که تو را به حرکت وادار می کند.

نیرویی که خداوند با تمامی قدرتش در درون تو قرار داده، و مانند یک چراغ آماده خدمت و روشنایی در وجودت است.

 

روشنایی که شاید در ظاهر خودت آن را خاموش بدانی، اما این روشنایی همواره در درونت روشن است، نیاز به سوخت هنری دارد و نیاز به عشقی دارد تا شعله ور شود، وقتی شعله ور شود، تمامی زندگی هنری ات روشن و گرم باقی می ماند، و این شعله عشق جهان را روشن خواهد کرد،

آری، قدرت عشق در هنر جهان را روشن می کند. می گی نه؟ قلبت را روشن کن

 

این فایل رو بارها و بارها با همه وجودت ببین و و گوش کن و این فایل رو وحی منزل بدان، تک تک جملات آگاهی هایی را برای تو نمایان می کند که درون خاموشت را در سطح های بالاتر روشن خواهد کرد، به خودت کمک کن و جهان هنرت را با عشق روشن کن و آن عشق هنری ات را همواره شعله ور کن.

 

در پناه خداوند هنرمند، هنرمندانه زندگی کنید.

 

علی خلیلی فر

نخستین سخنران انگیزشی هنر در جهان

بنیانگذار گروه هنری بابان و مدیر عامل انتشارات بابان


مسابقه 1.000.000 میلیون تومانی!

 

توجه! 
قبل از شرکت در مسابقه ویدیو زیر را با همه وجودت ببین و سپس پاسخ بده.

 

سئوال مسابقه:

وقتی عشق در درون هنرمند شعله ور شود چه لحظاتی را تجربه می کند؟

( به کاملترین جامع ترین پاسخ ها 1.000.000 میلیون تومان به 5 نفر، نفری 200.000 هزار تومان اهدا می گردد )

 

این مسابقه 5 برنده دارد، هر برنده مبلغ 200 هزار تومان کیف پولشان به رسم یاد بود شارژ می شود.

 


لطفا حتما برای اطلاع از فعالیت های استاد علی خلیلی‌فر، عضو کانال تلگرام گروه هنری بابان با آدرس زیر شوید:

https://telegram.me/babanart


| فایل تصویری عشق واقعی در هنر چیست؟| زمان 17 دقیقه | حجم فایل 141 مگ


| فایل صوتی عشق واقعی در هنر چیست؟ | زمان 17 دقیقه | حجم فایل 15 مگ

۱۰ دیدگاه برای “عشق واقعی در هنر چیست؟

 1. somayeh.p7073 گفته:

  هنر اوج احساس درونی هر آدمی هستش که به نوعی بروز خواهد کرد برای فردی هنر میتونه در شعر و شاعری باشه و بعضی در بوم نقاشی و دیگری حتی هنر شاد بودن و خندیدن و خنداندن دیگران و… همه اینها جلوه هایی از هنر هستند و تنها معنی هنر،عشقه!عشق دقیقا چیزیه که در همه چی قرار میگیره عشق یه حس فوق العاده زیباست ،آرامش مطلقه،لذته،شادی ونشاطه ، ،سرزندگیه،دریچه نور و روشناییه ،تعالیه؛ پس هر کاری که با عشق انجام بشه یه اثر هنریه و خالق اثر هنری هنرمنده،هنرمندی که خالقه،عاشقه! و فقط یه عاشق میتونه جهان عشق رو خلق کنه! کسی معنای عشق رو درک میکنه که عاشق شده باشه !عاشق واقعی هیچ اهمیتی به زمان و مکان و حرفهای مردم و بدیها ،سختیها،… نمیده! یه عاشق واقعی هرگز ساکت نمیشینه همیشه میخواد از عشقش بگه ،بنویسه ،نقاشیشو بکشه ،…یه هنرمندعاشق با عشقی که در درونش داره سعی میکنه تو هنرشم همون عشق و احساس فوق العاده ناب رو بیان کنه به اثرش رنگ و بو و طعم دلپذیری ببخشه در واقع به اثرش روح هنری ببخشه و ازش لذت ببره با دیدن اثر هنریش به آرامش برسه و به خودش و اثرش افتخار کنه !هرچقدر جایگاه عشق نزد یک هنرمند بالا باشه به همان میزان اثر هنریش دارای احساس خوب و سرشار از آرامش و لذت میشه و تاثیرگذاریش روی افراد و جهان اطرافش بیشتر و بیشتر میشه و به این ترتیب جهانی رو متحول خواهد کرد و جهان به جهان هنر و عشق مبدل خواهد شد…

 2. fatemehrashidi2810 گفته:

  جوهره هرچیز و هرکاری عشقه…
  آدم عاشق که بشه دیوونه میشه…
  اینو وقتی فهمیدم که تموم شبایی که به اجبار دیگران تجربی میخوندم تا صبح به بهونه ی خوندن فیزیک و زیست بیدار میموندم ولی بجای کتاب روبروم کاغذ سفید و مداد رنگی چیده شده بود…نمیفهمیدم کجام…چی میشه…چه حالیم…هیچ چی واسم قابل درک نبود….
  بعد فهمیدم هرچیزی که جوهرش عشق باشه غوغا میکنه…خدا وقتی عاشق بنده هاش شد زمینو خلق کرد..چی قشنگ ترازین؟؟!!!
  ازون سالها میگذره الان که دانشجوی گرافیکم ساعت ها پای رنگ و کار میشینم و مفهوم زندگیو درک میکنم..وقتایی که بی حوصلم یه شاسی میزنم زیر بغلم و گم میشم لابلای آدمها…نمیبینمشون…وجودم پر از عشق میشه و خلق میکنم دنیای جدیدو…
  عشق که باشه..هنر که باشه…میتونی نداشته هاتو به تصویر بکشی…
  همیشه آرزوم دوربین بود…عشق به دوربین…پرسه زدن و عکاسی…خودمو میکشیدم با دوربین…تو کوچه و خیابون…هرجای شهر…خودمو تصور میکردم با یه دوربین…بهش رسیدم اون عشق…اون علاقه…اون تصور…بعد چهار ماه منو به آرزوم رسوند…ختم کلام بگم که هنر زندگیه زندگی کردنم هنره…و عشقه که هنر و زندگیو کامل میکنه…

 3. mahrokh575 گفته:

  وقتی هنرت رو باعشق شروع میکنی به اون اثر روح میدی و انرژی خودت رو در اون جای میگذاری ،احساس میکنی هیچ چیز در اون لحظه اهمیت کار تو رو نداره و بی وقفه بهش میرسی تا تموم بشه و در این بین حتی گذر ثانیه ها رو حس نمیکنی و بهترین کارت رو سعی میکنی ارائه بدی . فرق نداره ک نقاشی باشه یه حجم باشه بافتن یک فرش باشه و یا چیز دیگه تو اون لحظه از خود بی خود میشی چ بخوای چ نخوای و روح در اثر ب پرواز در میاد . سبک میشی و از کاری ک انجام دادی ذوق میکنی. یادمه هیچی از کار با سفال و حجم نمیدونسم و با یه تیکه گل یه صورتک خیلی قشنگ ساختم.برای هنرمند شدن توی هر رشته ای واقعا باید شروع کرد مهم نیس چقدر سخته میگذره و موفقیت ب سراغمون میاد و تو اون لحظه است ک خستگی تموم راه از تنت در میره…امیدوارم یه روزی بتونم نمایشگاه خودمو داشته باشم. با تلاش فراوان?????

 4. ahmadreza shirgir گفته:

  با سلام خدمت بابان عزیز که با عشق و محبت به ما محبت کردن و عشق ورزیدن رو یاد داد ❤️.وقتی عشق وارد هنر می‌شود و هنرمند زندگی خودش رو غرق در هنر میکنه زندگی خیلی براش جنبه مادی نخواهد داشت و بیشتر به عشق ورزیدن و با عشق کار کردن و عشقش رو میریزه توی کارش و هر تاش قلمی که میزنه یا هر عکسی که میگیره پر از عشق باشه بیننده عشق کار رو میفهمه حتی یک آشپز وقتی با عشق آشپزی میکنه تا یک آشپز که فقط برای غذا خوردن غذا رو درست میکنه خیلی فرق میکنه با این که مواد تشکیل دهنده غذا یکی هست اما از دو دنیای مختلف تشکیل شده یک بشقاب پر از عشق و طعم های بی نظیر و یک بشقاب با همون غذا اما بدون هیچ عشق و احساسی. وقتی عشق وارد قلب هنرمند. میشه آرامش روحی و روانی خاصی وارد زندگی اون. میشه و زندگی معنی بهتری براش میگیره من خودم وقتی که اول راه بودم کار می‌کردم میدیدم هیچ کسی با کارهام ارتباط خوبی برقرار نمیکنه با این که براش وقت گذاشته بودم اما الان وقتی با عشق کار میکنم یا عکاسی میکنم یا تصویرسازی اگر نشون ۱۰ نفر بدم ۷ نفر از افراد میگن چقدر با احساس کار شده پشت کار پر از حرف هست این عشق میتونه از یک فرد به یک فرد منتقل بشه و میتونه خود به خود به وجود بیاد برای من از یک فرد به وجود اومد درسته در زندگی من نیست اما عشق و احساسی که در زندگی من جریان پیدا کرده خیلی من رو در این راه موفق تر کرده وقتی عشق وارد قلب و زندگی روزانه ما هنرمند ها میشه جهان پیرامون خودمون رو بیشتر دوست خواهیم داشت من خودم قبلا خیلی بی احساس و بی تفاوت از بقل دست یک درخت یک سنگ یک گیاه رد میشدم اما وقتی با انتشارات بابان آشنا شدم و فایل های استاد گوش میدم از هیچ چیزی که خدا آفریده بی تفاوت رد نمیشم چون خدا این چیزهارو با عشق برای ما آفریده و ما باید با عشق باهاشون زندگی کنیم نه بی تفاوت باشیم مثلا وقتی یک گیاه خیلی کوچیک از بین دو سنگ بیرون زده و داره رشد میکنه چقدر میتونه آدم رو امیدوار کنه چقدر میتونه ایده بده برای کار کردن یک تصویرسازی وقتی به یک تنه درخت با عشق نگاه کنیم و به عمق اون بریم میبینیم هزاران تصویر و نقاشی توی اون تنه درخت هست همینطور در ابر هایی که در آسمان آبی و زیبا هستن به نظر من زندگی و هنر بدون عشق تاریک و تهی هست و حرفی برای گفتن نداره و هنرمندی که بدون عشق کار کرده فقط یک اثری خلق شده که با ابزار هنر ساخته شدن و هیچ عشقی پشتش نیست تجربه های که استاد گفتن با عشق خوابیدن و با عشق بیدار شدن خیلی زندگی من رو دگرگون کرده قبلا با استرس و ترس میخوابیدم که نکنه این لوازم گرون بشه نتونم کار کنم نکنه من موفق نشم نکنه من پیشرفت نکنم اما الان قلبم و جسم و روحم رو به با عشق تقدیم به خدا کردم خودش راه رو جلوی پام گذاشته و هر روز نشونه های کوچیکی از خدا میبینم که اندازه تمام هستی برای من وجود داره فکرشو که میکنم زندگی قبلی من بدون عشق زندگی نبوده و من زندگی نمیکردم اما الان از زندگیم رازی هستم و از تمام وجود از خدا و از انتشارات بابان تشکر میکنم که خدارو وارد قلب من کردن و در آینده به هرجایی برسم هر پیشرفتی بکنم نام انتشارات بابان رو میارم که بزرگترین هامی من بود در راه هنر و زندگی عاشقانه دوستتون دارم و از خدا میخوام عشق رو روز به روز بیشتر به قلب مردم ایران هدایت کنه در پناه خداوند هنر آفرین هنرمندانه زندگی کنید ❤️

 5. navidros00 گفته:

  سلام..وقتی عشقی واقعی باشه خستگی در کار نیست،بی میل شدن در کار نیست،دست کشیدن و تلاش نکردن در کار نیست و هنرمند با ذوق و عشق و آرامش هنر خودشو میسازه و اگه هنری اینطور خلق بشه اون هنر والا ترینه.

 6. sepideh.p6173 گفته:

  و بخش دوم درباره خیاطی یادم رفت بگم :اگر در زندگی به چیزی واقعا هنرمندانه عشق دارین پس انجامش بدین. یادمه برای دوخت هیچ پارچه ای نداشتم و هزینه کافی هم برای خرید نداشتم و آنقدر علاقه و شوق داشتم که نتونستم همینطوری بشینم. یه ملافه چهارخونه ی بنفش تو منزل پیدا کردم با اشک شوق فراوان همون یه لباس مجلسی دنباله دار دوختم و اصلا خجالت نکشیدم و تو پروب پوشیدم و همه خوششون اومد از اراده ای که داشتم و تشویقم میکردن. و استاد بهم گفت که اراده ت مثل اوشین هست و همینطوری به چیزهایی که میخوای برس و قدم بردار@به امید اوشین های زندگی .

 7. sepideh.p6173 گفته:

  سلام به دوستان هنرمندی که دارن این نوشته هارو میخونن و همراهی میکنن. دوست دارم قسمتی ازچیزهایی که تو زندگی تجربه کردم رو باهاتون درمیان بذارم شاید انگیزه بوده باشه براتون %یادمه از بچگی آرزو داشتم روزی خیاطی یاد بگیرم .اینکه چطور نخ رو از مسیر مخصوص رد میشه و از شکاف سوزن رد میشه و چطور باپدال کار میکنه و چطوردرجه دوختش تنظیم میشه وپایه دوخت انداخته میشه سرجاش و چطور اولین دوخت پارچه انجام میشه ؟!برام خیییلی جذاب بود خیییییلی تا خیییییلی . یادم میاد باچه مصیبتی و چه شوق و ذوقی سر آموزش خیاطی حضور داشتم .اونروزی که آموزش میدادن خوشحال بودم تا روزی که کار عملی استارت خورد و من خیییلی دلخور بودم چون نه چرخی داشتم نه پارچه ای برای دوخت!اما چون عشق به هنر داشتم باعث شد هرطور شده بهترین چرخ گلدوزی روبخرم و موفق شدم. هم کلاسی داشتم که همیشه مادرشوهرش پارچه های رنگی و زیبا میاورد یا یکی دیگه که از بس پول براش مهم نبود که پارچه های گرون قیمت اش رو حروم میکرد و تکه پارچه میکرد و متاسف بودم . گفتم چرا خودم نتونم پارچه ای که میخوام رو تهیه کنم ؟!فردای اونروز دوست عزیزی داشتم که چند قواره پارچه خوب وبعضیاشم پولک دوزی و سنگ کاری شده بود برام آورد تا هم برای خودش هم برای خودم بدوزم تا یاد بگیرم .از اون به بعد دست به کارشدم تونستم سر یه ماه چند دست لباس مجلسی بدوزم و مشتری جذب کنم .یعنی انقدر مشتری جذب کرده بودم که خودم هاج و واج مونده بودم . و زمانی رسید که به خودم اومدم و با خودم گفتم که عشق واقعی من دوخت و دوز نیست عشق واقعی من “طراح لباس فشن شو”هست.به امید روزی که همه هنرمندا در کنار خدای هنرمند و یکتا ،هنرمندانه زندگی کنن. %

 8. sepideh.p6173 گفته:

  سلام .وقت بخیر به همه عزیزان . سوالی که مطرح شده یاد این بیت افتادم :علت عاشق از علت ها جداست/عشق اسطرلاب اسرار خداست . انسان ها از بدو زاده شدن برای ابراز عشق، عشقی که الهی هست و در دل هر کسی وجود داره حتی به قدر ذره ای . تجربه های بسیاری دارم از عشق واقعی در هنر.میتونم از عشق به هم نوع خودم سخن بگم گرچه محبتی ندیدم ،میتونم از عشق به ژن یکسان یا حیوان وموجودات زنده بگم گرچه نه وفایی دارن نه قدردان عشقت هستن فقط از عشق که سیراب شدن رهایت میکنن و رو برمیگردانند.میتونم از شغل هنری بگم گرچه با تمام سختی و مشقت بدست آوردی اما عشق واقعی ات اون چیز نبوده و وقتی کشف اش کردی شکاف درونی ایجاد میشه و اون زمان هست که دریچه های قلبت یکی یکی باز میشه و نفسی تازه میکنی و با خود میگی این فعلا اول راهه رفیق!وقتی خدا رو ابتدای مسیر ت قراربدی تا انتهاش کنارته .پس نترس و قدم بردار و رها کن انرژی های منفی رو . و یقین داشته باش که به عشق واقعی میرسی. پس به هنرت عشق بورز خدا رو همراهی کن .مسیرهای خوشبختی یکی یکی به روت باز میشه و به اونی که میخوای میرسی ۱۰۰%%

 9. parisa.nejatolahii.76 گفته:

  سلام به استاد علی خلیلیفر و دوستان گرامی
  شاکر خدا هستم ک توی این مسیر عشق با شما هستم
  شاکر خدا هستم ک جرات نوشتن پیدا کردم
  اولین چیزی ک با عشق تونستم خلق کنم برپایی گالریم بود، که وقتی دوستم زنگ زد و اعلام کرد، تازه متوجه شدم منظور استاد چی بوده
  تاسیس کار جدیدم در محل کارم بزودی با قدرت عشق انجام میدم
  ازدواج با همسر دلخواهم و هزاران چیز دیگه
  خدارو شکر میکنم ک با شما استاد و بابانارت آشنا شدم که محبتی بود از طرف خداوند عاشق

دیدگاهتان را بنویسید